Grilování bez tuku - jak na to

PEČÍCÍ KÁMEN

ZDRAVÉ GRILOVÁNÍ BEZ TUKU

 

Pečící kámen je výborným pomocníkem při grilování. Je vyroben ze žuly,která má výbornou schopnost rovnoměrně vydávat získané teplo a tím nedochází k nechtěnému připálení nebo nestejnoměrnému propečení pokrmu. Díky tomu,že při grilování na pečícím kameni nedochází k přímému kontaktu s kouřem a spalinami,je jídlo zdravější než při běžném grilování. Použití pečícího kamene je velmi jednoduché. Je možno jej položit přímo na rošt grilu,zatopit pod ním a vše je připraveno ke grilování. Na pečícím kameni je možno grilovat maso,ryby,zeleninu,atd.

Pro pohodlné používání dodržujte následující instrukce: -kámen musí být před každým použitím suchý a zbavený nečistot -oheň pod kamenem roztopte pozvolna tak,aby plamen dosahoval na spodní plochu kamene, optimální výška je cca 30-40 cm nad ohništěm. -doporučujeme přikládat 2-4 polínka tvrdého dřeva, které dokáže udržet rovnoměrně tepelný základ na dlouhou dobu, čímž zamezíte pulsnímu nestejnoměrnému ohřevu, které může mít za následek poškození kamene. -cca po 1hodině je možno začít pokládat připravené plátky masa. Není již nutné pod kamenem topit, kámen si ponechá pečící teplotu na dlouhou dobu, dle druhu masa je doba pečení 2-5 min. -po ukončení pečení ponechte rozpálený kámen vychladnout přirozenou cestou. Zásadně ho nezchlazujte vodou, studený kámen čistěte teplou jarovou vodou, pro odstranění spečené vrstvy na leštěném povrchu můžete použít škrabku.

Důležitá upozornění: -pečící kámen používejte na stabilní konstrukci -nevkládejte studený kámen do roztopených ohnišť -rám, ve kterém je kámen umístěn, musí mít obvodovou vůli min. 5mm pro volné rozpínání kamene -vzhledem ke značné hmotnosti kamene doporučujeme manipulaci jen ve studeném stavu -nedoporučujeme kámen zahřívat bodově nebo jen v jeho části (plynovým hořákem,položením na kamna, na sesazených cihlách apod.). Vlivem nerovnoměrného zahřátí může dojít k poškození kamene -částečná trhlina nejčastěji ve spodní ploše kamene není na závadu materiál si poleví a dále již nepracuje

 

Užijte si zdravé grilování

Dobrou chuť Vám přeje

KAMENICTVÍ CHOTĚŠOV

 

 

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider

Kamenictví

 provozovna Mantov 29

602 477 191, 723 231 505

 

 

Květinka

Dobřanská 223 Chotěšov

u hřbitova

723 231 499

 

 

Prodejna Dobřanská 223 Chotěšov u hřbitova

+420 723 231 499

chkvetinka@centrum.cz

Provozovna Mantov29

+420 602 477 191

+420 723 231 505

chkamenictvi@centrum.cz